Main Index: Albanian Bible

 

Psalms 148

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150]

PS 148:1 Aleluja. Lėvdoni Zotin nga qiejtė, lėvdojeni nė vendet shumė tė larta.

PS 148:2 Lėvdojeni, ju tė gjithė engjėjt e tij, lėvdojeni ju mbarė ushtritė e tij.

PS 148:3 Lėvdojeni, o diell dhe hėnė, lėvdojeni, ju mbarė yje tė ndritshme.

PS 148:4 Lėvdojeni, ju qiej tė qiejve, dhe ju ujėra pėrmbi qiejtė.

PS 148:5 Tėrė kėto gjėra le tė lėvdojnė emrin e Zotit, sepse ai dha urdhėr dhe ato u krijuan.

PS 148:6 Ai i ka vendosur pėrjetė, nė pėrjetėsi; por ka bėrė njė statut qė nuk do tė kalojė kurrė.

PS 148:7 Lėvdojeni Zotin nga toka, ju pėrbindėsh tė detit dhe mbarė oqeane,

PS 148:8 zjarr dhe breshėr, borė dhe re, ajėr i shtrėngatės qė zbaton urdhėrat e tij,

PS 148:9 mbarė male dhe kodra, mbarė dru frutorė dhe kedra;

PS 148:10 ju mbarė kafshė tė egra dhe shtėpiake, rrėshqanorė dhe zogj me krahė;

PS 148:11 ju mbretėr tė dheut dhe mbarė popuj, princa dhe gjyqtarė tė tokės;

PS 148:12 tė rinj dhe vajza, pleq dhe fėmijė.

PS 148:13 Le tė lėvdojnė emrin e Zotit, sepse vetėm emri i tij pėrlėvdohet. Lavdia e tij qėndron pėrmbi tokėn dhe qiejtė.

PS 148:14 Ai e ka rritur forcėn e popullit tė tij, njė arsye kjo lėvdimi pėr tė gjithė shenjtorėt e tij, pėr bijtė e Izraelit, njė popull i afėrt pėr tė. Aleluja.

 

Created with HTMLCompiler by BibleDatabase