Main Index: Albanian Bible

 

Psalms 21

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150]

PS 21:1 O Zot, mbreti do tė gėzohet me forcėn tėnde dhe do tė ngazėllojė pėr shpėtimin tėnd!

PS 21:2 Ti ia plotėsove dėshirėn e zemrės sė tij dhe nuk hodhe poshtė kėrkesėn e buzėve tė tij. (Sela)

PS 21:3 Sepse ti i dole para me bekime begatie, i vure mbi kokė njė kurorė prej ari shumė tė kulluar.

PS 21:4 Ai tė kishte kėrkuar jetė dhe ti i dhe ditė tė gjata nė pėrjetėsi.

PS 21:5 E madhe ėshtė lavdia e tij pėr shpėtimin tėnd; ti i dhe madhėshti dhe lavdi,

PS 21:6 sepse ti e bėn shumė tė bekuar pėrjetė, e mbush me gėzim nė praninė tėnde.

PS 21:7 Duke qenė se mbreti ka besim te Zoti dhe nė mirėsinė e Shumė tė Lartit, ai nuk do tė hiqet kurrė.

PS 21:8 Dora jote do tė arrijė tėrė armiqtė e tu, dora jote e djathtė do tė veprojė kundėr atyre qė tė urrejnė.

PS 21:9 Ti do t`i bėsh si njė furrė tė zjarrtė kur do tė dukesh i zemėruar; nė zemėrimin e tij Zoti do t`i hedhė nė humnerė dhe zjarri do t`i pėrpijė.

PS 21:10 Ti do tė zhdukėsh frytin e tyre nga toka dhe pasardhėsit e tyre midis bijve tė njerėzve,

PS 21:11 sepse kanė kurdisur tė keqen kundėr teje dhe kanė pėrgatitur plane tė kėqija, por nuk do t`ia dalin.

PS 21:12 Sepse ti do tė bėsh qė ata tė kthejnė kurrizin dhe do tė drejtosh shigjetat e harkut tėnd kundėr fytyrės sė tyre.

PS 21:13 Ēohu, o Zot, me forcėn tėnde; ne do tė kėndojmė dhe do tė kremtojmė lėvdimet e fuqisė sate.

 

Created with HTMLCompiler by BibleDatabase