Main Index: Albanian Bible

 

Psalms 51

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150]

PS 51:1 Ki mėshirė pėr mua, o Perėndi, sipas mirėsisė sate; pėr dhembushurinė e madhe qė ke fshiji tė ligat qė kam bėrė.

PS 51:2 Mė pastro tėrėsisht nga paudhėsia ime dhe mė pastro nga mėkati im,

PS 51:3 Sepse i pranoj tė ligat qė kam bėrė, dhe mėkati im mė rri gjithnjė pėrpara.

PS 51:4 Kam mėkatuar kundėr teje, vetėm kundėr teje, dhe kam bėrė atė qė ėshtė e keqe pėr sytė e tu, me qėllim qė ti tė njihesh i drejtė kur flet dhe i ndershėm kur gjykon.

PS 51:5 Ja, unė jam mbruajtur nė paudhėsi, dhe nėna ime mė ka lindur nė mėkat.

PS 51:6 Por ty tė pėlqen e vėrteta qė qėndron nė thelb, dhe mė mėson diturinė nė sekretin e zemrės.

PS 51:7 Mė pastro me hisop dhe do tė jem i pastruar; mė laj dhe do tė jem mė i bardhė se bora.

PS 51:8 Bėj qė tė ndjej gėzim dhe ngazėllim; bėj qė kockat qė ke thyer tė kremtojnė edhe ato.

PS 51:9 Fshih fytyrėn tėnde nga mėkatet e mia dhe fshi tė tėra paudhėsitė e mia.

PS 51:10 O Perėndi, krijo tek unė njė zemėr tė pastėr dhe pėrtėri tek unė njė frymė tė patundur.

PS 51:11 Mos mė largo nga prania jote dhe mos mė hiq Frymėn tėnde tė shenjtė.

PS 51:12 Kthemė gėzimin e shpėtimit dhe pėrkahmė me frymė dashamirės.

PS 51:13 Atėherė do t`u mėsoj rrugėt e tua shkelėsve dhe mėkatarėt do tė kthehen drejt teje.

PS 51:14 Ēliromė nga gjaku i derdhur, o Perėndi, Perėndi i shpėtimit tim, dhe gjuha ime do tė kremtojė tėrė gaz drejtėsinė tėnde.

PS 51:15 O Zot, hap buzėt e mia, dhe goja ime do tė shpallė lėvdimin tėnd.

PS 51:16 Ti nė fakt nuk ndjen ndonjė kėnaqėsi nė flijim, pėrndryshe do ta ofroja, nuk tė pėlqen as olokausti.

PS 51:17 Flijimet e Perėndisė janė frymė e thyer; o Perėndi, ti nuk e pėrēmon zemrėn e thyer dhe tė penduar.

PS 51:18 Bėj tė mirėn Sionit pėr dashamirėsinė tėnde, ndėrto muret e Jeruzalemit.

PS 51:19 Atėherė do tė gėzohesh nė flijimet e drejtėsisė, nė olokaustet dhe nė ofertat qė digjen tėrėsisht; atėherė do tė ofrohen dema tė rinj mbi altarin tėnd.

 

Created with HTMLCompiler by BibleDatabase