Main Index: Albanian Bible

 

Psalms 32

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150]

PS 32:1 Lum ai tė cilit i kanė falur shkeljen, ai tė cilit i kanė mbuluar mėkatin!

PS 32:2 Lum ai njeri tė cilin Zoti nuk e padit pėr paudhėsi dhe nė frymėn e tė cilit nuk ka vend mashtrimi.

PS 32:3 Ndėrsa po heshtja, kockat e mia treteshin midis rėnkimeve qė kisha tėrė ditėn.

PS 32:4 Sepse ditė e natė dora jote rėndonte mbi mua, fuqia ime i pėrngjante thatėsisė sė verės. (Sela)

PS 32:5 Para teje pranova mėkatin tim, nuk e fsheha paudhėsinė time. Thashė: "Do t`ia rrėfej shkeljet e mia Zotit", dhe ti e ke falur paudhėsinė e mėkatit tim. (Sela)

PS 32:6 Prandaj ēdo njeri i pėrshpirtshėm do tė tė thėrrase nė kohėn qė mund tė gjendesh; edhe sikur ujėrat e mėdha tė vėrshojnė, ato nuk do tė arrijnė deri tek ai.

PS 32:7 Ti je vendi im i strehimit, ti do tė mė ruash nga fatkeqėsia, ti do tė mė rrethosh me kėngė ēlirimi. (Sela)

PS 32:8 Unė do tė tė edukoj dhe do tė tė mėsoj rrugėn, nėpėr tė cilėn duhet tė ecėsh; unė do tė tė kėshilloj dhe do ta mbaj syrin tim mbi ty.

PS 32:9 Mos u bėni si kali dhe si mushka qė nuk kanė mend, goja e tė cilėve duhet tė mbahet me fre dhe me kapistėr, pėrndryshe nuk tė afrohen.

PS 32:10 Tė shumta janė dhembjet e tė pabesit, por ai qė ka besim tek Zoti do tė rrethohet nga mirėsia e tij.

PS 32:11 Gėzohuni tek Zoti dhe ngazėlloni, o njerėz tė drejtė; lėshoni britma gėzimi, ju tė gjithė, o njerėz me zemėr tė drejtė.

 

Created with HTMLCompiler by BibleDatabase