Main Index: Albanian Bible

 

Psalms 28

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150]

PS 28:1 Ty tė kėlthas, o Zot, o kėshtjella ime; mos rri nė heshtje, sepse po tė mos flasėsh ti, unė bėhem njėlloj si ata qė zbresin nė gropė.

PS 28:2 Dėgjo zėrin e lutjeve tė mia kur tė kėlthas ty pėr ndihmė, kur ngre duart nė drejtim tė vendit tėnd shumė tė shenjtė.

PS 28:3 Mos mė tėrhiq bashkė me tė pabesėt dhe ata qė kryejnė paudhėsi, tė cilėt flasin pėr paqe me tė afėrmit e tyre, por kanė shpirtligėsi nė zemėr.

PS 28:4 Jepu atyre sipas veprave qė kanė kryer dhe sipas ligėsisė sė veprimeve tė tyre; jepu atyre sipas veprės sė duarve tė tyre; jepu atyre hakun qė meritojnė.

PS 28:5 Duke qenė se ata nuk i ēmojnė veprat e Zotit dhe atė qė duart e tij kanė bėrė, ai do t`i mposhtė dhe nuk do t`i lėrė tė begatohen.

PS 28:6 I bekuar qoftė Zoti, sepse ka dėgjuar zėrin e lutjeve tė mia.

PS 28:7 Zoti ėshtė forca ime dhe mburoja ime; zemra ime ka pasur besim tek ai dhe unė u ndihmova; prandaj zemra ime ngazėllen dhe unė do ta kremtoj kėtė me kėngėn time.

PS 28:8 Zoti ėshtė forca e popullit tė tij, dhe streha e shpėtimit pėr tė vajosurin e tij.

PS 28:9 Shpėto popullin tėnd dhe beko trashėgiminė tėnde; ushqeji dhe pėrkrahi pėrjetė.

 

Created with HTMLCompiler by BibleDatabase