Main Index: Albanian Bible

 

Psalms 79

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150]

PS 79:1 O Perėndi, kombet kanė hyrė nė trashėgiminė tėnde, kanė pėrdhosur tempullin tėnd tė shenjtė, e kanė katandisur Jeruzalemin nė njė grumbull gėrmadhash.

PS 79:2 Trupat e vdekur tė shėrbėtorėve tė tu ua dhanė pėr tė ngrėnė shpendėve tė qiellit dhe mishin e shenjtorėve tė tu bishave tė fushave.

PS 79:3 Kanė derdhur gjakun e tyre si ujė rreth Jeruzalemit, nė mėnyrė qė asnjeri tė mos i varroste.

PS 79:4 Jemi bėrė njė turp pėr fqinjėt tanė, tallja dhe gazi i atyre qė na rrinė rreth e qark.

PS 79:5 Deri kur, o Zot? A do tė jesh i zemėruar pėrjetė? A do tė flakėrojė smira jote si njė zjarr?

PS 79:6 Lėsho zemėrimin tėnd mbi kombet qė nuk tė njohin dhe mbi mbretėritė qė nuk pėrmendin emrin tėnd,

PS 79:7 sepse kanė gllabėruar Jakobin dhe kanė shkretuar banesėn e tij.

PS 79:8 Mos kujto kundėr nesh fajet e tė pabesėve tanė; nxito tė na dalėsh para me dhembshuritė e tua, sepse jemi shumė tė vuajtur.

PS 79:9 Na ndihmo, o Perėndi i shpėtimit, pėr lavdinė e emrit tėnd, dhe na ēliro dhe na fal mėkatet tona pėr hir tė emrit tėnd.

PS 79:10 Sepse kombet do tė thonin: "Ku ėshtė Perėndia i tyre?". Para syve tona bėju tė njohur kombeve hakmarrjen e gjakut tė derdhur tė shėrbėtorėve tė tu.

PS 79:11 Le tė arrijė deri tek ti rrėnkimi i robėrve; sipas fuqisė sė krahut tėnd, shpėto ata qė janė tė dėnuar me vdekje.

PS 79:12 Dhe ktheju fqinjėve tonė shtatėfish tė zezėn qė tė kanė bėrė o Zot.

PS 79:13 Dhe ne populli yt dhe kopeja e kullotės sate, do tė tė kremtojmė pėrjetė dhe do tė shpallim lavdinė tėnde brez pas brezi.

 

Created with HTMLCompiler by BibleDatabase