Main Index: Albanian Bible

 

Psalms 43

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150]

PS 43:1 Siguromė drejtėsi, o Perėndi, dhe mbro ēėshtjen time nga njerėzit e kėqij; mė ēliro nga njeriu i rremė dhe i lig.

PS 43:2 Mbasi ti je Perėndia qė mė jep forcė, pse mė ke kthyer? Pse shkoj i veshur me rroba zie pėr shkak tė shtypjes nga ana e armikut?

PS 43:3 Dėrgo dritėn tėnde dhe tė vėrtetėn tėnde; kėto le tė mė udhėheqin dhe tė mė ēojnė nė malin tėnd tė shenjtė dhe nė vendin e banesės sate.

PS 43:4 Atėherė un do tė vij tek altari i Perėndisė, te Perėndia, qė ėshtė gėzimi im dhe kėnaqėsia ime; do tė tė kremtoj me qeste, o Perėndi, Perėndia im.

PS 43:5 Pse ligėshtohesh, shpirti im, pse rėnkon brenda meje? Ki shpresė te Perėndia, sepse unė do ta kremtoj akoma, sepse ai ėshtė shpėtimi im dhe Perėndia im.

 

Created with HTMLCompiler by BibleDatabase