Main Index: Albanian Bible

 

Psalms 137

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150]

PS 137:1 Atje, pranė lumenjve tė Babilonisė, rrinim ulur dhe qanim, duke kujtuar Sionin;

PS 137:2 mbi shelgjet e kėsaj toke kishim varur qestet tona.

PS 137:3 Atje, ata qė na kishin ēuar nė robėri, na kėrkonin fjalėt e njė kėnge, po, ata qė na shtypnin kėrkonin kėngė gėzimi, duke thėnė: "Na kėndoni njė kėngė tė Sionit".

PS 137:4 Si mund tė kėndonim kėngėt e Zotit nė njė vend tė huaj?

PS 137:5 Nė rast se tė harroj ty, o Jeruzalem, e harroftė dora ime e djathtė ēdo shkathtėsi;

PS 137:6 m`u lidhtė gjuha me qiellzėn, nė rast se nuk tė kujtoj ty, nė rast se nuk e vė Jeruzalemin pėrmbi gėzimin tim mė tė madh.

PS 137:7 Mbaji mėnd, o Zot, bijtė e Edomit, qė ditėn e Jeruzalemit thonin: "Shkatėrrojini, shkatėrrojini qė nga themelet".

PS 137:8 O bijė e Babilonisė, qė duhet tė shkatėrrohesh, lum ai qė do ta lajė tė keqen qė na ke bėrė!

PS 137:9 Lum ai qė merr foshnjėt e tua dhe i pėrplas kundėr shkėmbit!

 

Created with HTMLCompiler by BibleDatabase