Main Index: Albanian Bible

 

Psalms 108

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150]

PS 108:1 Zemra ime ėshtė e prirur pėr mirė, o Perėndi, unė do tė kėndoj dhe do tė kremtoj lėvdimet e tua me gjithė forcėn time.

PS 108:2 Zgjohuni, o harpa dhe qeste, unė dua tė zgjoj agimin.

PS 108:3 Unė do tė tė kremtoj midis popujve, o Zot, dhe do tė kėndoj lėvdimet e tua midis kombeve.

PS 108:4 Sepse mirėsia jote ėshtė e madhe, arrin deri mbi qiejtė, dhe e vėrteta jote deri te retė.

PS 108:5 Qofsh i pėrlėvduar, o Perėndi, pėrmbi qiejtė dhe lavdia jote shkėlqeftė mbi gjithė tokėn,

PS 108:6 me qėllim qė tė dashurit e tu tė ēlirohen; shpėtomė me tė djathtėn tėnde dhe pėrgjigjmu.

PS 108:7 Perėndia ka folur nė shenjtėrinė e tij: "Unė do tė triumfoj, do ta ndaj Sikemin dhe do tė mas luginėn e Sukothit.

PS 108:8 Imi ėshtė Galaadi, imi ėshtė Manasi, Efraimi ėshtė forca e kokės sime, Juda ėshtė ligjvėnėsi im;

PS 108:9 Moabi ėshtė legeni ku unė lahem; mbi Edomin do tė hedh sandalen time, mbi Filisti do tė dėrgoj britma triumfi".

PS 108:10 Kush do tė mė ēojė nė qytetin e fortė? Kush do tė mė ēojė deri nė Edom?

PS 108:11 A nuk je ti, o Perėndi, qė na ke kthyer, dhe nuk del mė, o Perėndi, me ushtritė tona?

PS 108:12 Na ndihmo ti kundėr kundėrshtarėve, sepse ndihma e njeriut ėshtė e kotė.

PS 108:13 Me Perėndinė do tė kryejmė trimėri, dhe do tė jetė ai qė do t`i shtypė armiqtė tanė.

 

Created with HTMLCompiler by BibleDatabase