Main Index: Albanian Bible

 

Psalms 118

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150]

PS 118:1 Kremtojeni Zotin sepse ai ėshtė i mirė, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė.

PS 118:2 Po, Izraeli le tė thotė tani: "Dhemshuria e tij vazhdon pėrjetė".

PS 118:3 Po, tani shtėpia e Aaronit le tė thotė: "Dhemshuria e tij vazhdon pėrjetė".

PS 118:4 Po, le tė thonė tani ata qė kanė frikė nga Zoti: "Dhemshuria e tij vazhdon pėrjetė".

PS 118:5 Nė ankth kėrkova Zotin, dhe Zoti m`u pėrgjigj dhe mė ēoi larg.

PS 118:6 Zoti ėshtė pėr mua; unė nuk do tė kem fare frikė; ēfarė mund tė mė bėjė njeriu?

PS 118:7 Zoti ėshtė pėr mua nga ata qė mė ndihmojnė, dhe unė do t`i shikoj triumfues armiqtė e mi.

PS 118:8 Éshtė mė mirė tė gjesh strehė tek Zoti se sa t`i kesh besim njeriut.

PS 118:9 Éshtė mė mirė tė gjesh strehė tek Zoti se sa t`u kesh besim princave.

PS 118:10 Tėrė kombet mė kishin rrethuar, por nė emėr tė Zotit unė do t`i zhduk ato.

PS 118:11 Mė kishin rrethuar, po, mė kishin rrethuar, por nė emėr tė Zotit unė do t`i shkatėrroj.

PS 118:12 Mė kishin rrethuar si bleta, por u shuan si zjarr ferrishtash; nė emėr tė Zotit unė do t`i shkatėrroj.

PS 118:13 Ti mė kishe shtyrė me dhunė pėr tė mė rrėzuar, por Zoti mė ndihmoi.

PS 118:14 Zoti ėshtė forca ime dhe kėnga ime, ai ka qenė shpėtimi im.

PS 118:15 Njė britmė gėzimi dhe fitoreje jehon nė ēadrat e tė drejtėve; dora e djathtė e Zotit bėn ēudi.

PS 118:16 E djathta e Zotit u ngrit; e djathta e Zotit bėn ēudi.

PS 118:17 Unė nuk do tė vdes, por do tė jetoj dhe do tė tregoj veprat e Zotit.

PS 118:18 Zoti mė ka ndėshkuar rėndė, por nuk mė ka lėnė nė dorė tė vdekjes.

PS 118:19 Mė hapni portat e drejtėsisė; unė do tė hyj dhe do tė kremtoj Zotin.

PS 118:20 Kjo ėshtė porta e Zotit, tė drejtėt do tė kalojnė nėpėr tė.

PS 118:21 Unė do tė tė kremtoj, sepse mė je pėrgjigjur dhe ke qenė shpėtimi im.

PS 118:22 Guri, qė ndėrtuesit kishin hedhur, u bė guri i qoshes.

PS 118:23 Kjo ėshtė vepėr e Zotit, dhe ėshtė njė gjė e mrekullueshme nė sytė tona.

PS 118:24 Kjo ėshtė dita qė Zoti ka bėrė; le tė gėzohemi dhe tė ngazėllojmė nė tė.

PS 118:25 O Zot, na ndihmo tani; o Zot, bėj qė tani tė kemi mbarėsi.

PS 118:26 I bekuar qoftė ai qė vjen nė emėr tė Zotit; ne ju bekojmė nga shtėpia e Zotit.

PS 118:27 Zoti ėshtė Perėndia dhe ka bėrė qė mbi ne tė shkėlqejė drita e tij; lidheni viktimėn e flijimit nė brirėt e altarit.

PS 118:28 Ti je Perėndia im, unė do tė tė kremtoj; ti je Perėndia im, unė do tė tė pėrlėvdoj.

PS 118:29 Kremtoni Zotin, sepse ai ėshtė i mirė, sepse mirėsia e tij vazhdon pėrjetė.

 

Created with HTMLCompiler by BibleDatabase