Main Index: Albanian Bible

 

Psalms 16

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150]

PS 16:1 Mė mbro, o Perėndi, sepse unė po kėrkoj strehė te ti.

PS 16:2 I thashė Zotit: "Ti je Zoti im; nuk kam asnjė tė mirė veē teje".

PS 16:3 Gjithė dashuria ime ėshtė vendosur te njerėzit e shenjtė dhe tė nderuar qė janė mbi tokė.

PS 16:4 Dhembjet e atyre qė turren pas perėndive tė tjera do tė shumėzohen; unė nuk do t`i derdh libacionet e tyre tė gjakut dhe nuk do tė shqiptoj me buzėt e mia emrat e tyre.

PS 16:5 Zoti ėshtė pjesa ime nga trashėgimia dhe kupa ime; ti, o Zot, ruaje fort atė qė mė ka rėnė nė short.

PS 16:6 Mua fati mė ka rėnė nė vende tė kėndshme; po, njė trashėgimi e bukur mė ka rėnė.

PS 16:7 Unė do tė bekoj Zotin qė mė kėshillon; zemra ime mė mėson edhe natėn.

PS 16:8 Unė e kam vėnė vazhdimisht Zotin pėrpara syve tė mi; duke qenė se ai rri nė tė djathtėn time, unė nuk do tė hiqem kurrė nga vendi.

PS 16:9 Prandaj zemra ime gėzohet dhe shpirti im ngazėllon pėr lavdinė e trashėgimisė sime; edhe mishi im do tė qėndrojė tėrė besim dhe nė siguri,

PS 16:10 sepse ti nuk do ta lėsh shpirtin tim nė Sheol dhe nuk do tė lejosh qė i Shenjti yt tė shohė korruptimin.

PS 16:11 Ti do tė mė tregosh shtegun e jetės; ka shumė gėzim nė praninė tėnde; nė tė djathtėn tėnde ka kėnaqėsi nė pėrjetėsi.

 

Created with HTMLCompiler by BibleDatabase