Main Index: Albanian Bible

 

Psalms 2

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150]

PS 2:1 Pse ziejnė kombet dhe pse popujt kurdisin gjėra tė kota?

PS 2:2 Mbretėrit e dheut mblidhen dhe princat kėshillohen bashkė kundėr Zotit dhe tė vajosurit tė tij,

PS 2:3 duke thėnė: "Le t`i kėputim prangat e tyre dhe t`i heqim qafe litarėt e tyre".

PS 2:4 Ai qė ulet nė qiejtė do tė qeshė, Zoti do tė tallet me ta.

PS 2:5 Atėherė do t`u flasė nė zemėrimin e tij dhe do t`i trembė nė indinjatėn e tij tė madhe,

PS 2:6 dhe do tė thotė: "E vendosa mbretin tim mbi Sion, malin tim tė shenjtė.

PS 2:7 Do tė shpallė dekretin e Zotit. Ai mė ka thėnė: "Ti je biri im, sot mė linde.

PS 2:8 Mė kėrko dhe unė do tė jap kombet si trashėgimi pėr ty dhe mbarė dheun si zotėrim tėndin.

PS 2:9 Ti do t`i copėtosh me njė shufėr hekuri, do t`i bėsh copė-copė si njė enė prej argjile"".

PS 2:10 Tani, pra, o mbretėr, tregohuni tė urtė; pranoni ndreqjen, o gjyqtarė tė dheut.

PS 2:11 Shėrbeni me frikė Zotin dhe gėzohuni me drithma.

PS 2:12 Nėnshtrohuni Birit, qė tė mos zemėrohet dhe tė mos vdisni rrugės, sepse zemėrimi i tij mund tė ndizet nė njė ēast. Lum ata qė gjejnė strehė tek ai.

 

Created with HTMLCompiler by BibleDatabase