Main Index: Albanian Bible

 

Psalms 57

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150]

PS 57:1 Ki mėshirė pėr mua, o Perėndi, ki mėshirė pėr mua, sepse shpirti im gjen strehė te ti; gjej strehė nė hijen e krahėve tė tu deri sa tė kalojnė fatkeqėsitė.

PS 57:2 Unė do t`i thėrras Perėndisė, Shumė tė Lartit, Perėndisė qė kryen ēdo gjė pėr mua.

PS 57:3 Ai do tė dėrgojė nga qielli pėr tė mė shpėtuar, ai qorton ashpėr atė qė dėshiron tė mė pėrpijė. (Sela) Perėndia do tė dėrgoj mirėsinė e tij dhe tė vėrtetėn e tij.

PS 57:4 Shpirti im ėshtė si nė mes tė luanėve; banoj midis njerėzve qė vjellin zjarr, midis njerėzve dhėmbėt e tė cilėve janė shtiza dhe shigjeta, dhe gjuha e tyre ėshtė njė shpatė e mprehur mirė.

PS 57:5 U lartofsh mbi qiejtė, o Perėndi; shkėlqeftė lavdia jote mbi tė gjithė tokėn.

PS 57:6 Ata kanė shtrirė njė rrjetė mbi hapat e mia; unė jam i tėri i kėrrusur; kanė hapur njė gropė para meje, por ata vetė ranė brenda. (Sela)

PS 57:7 Zemra ime ėshtė e prirur mirė, o Perėndi, zemra ime ėshtė e prirur mirė; unė do tė kėndoj dhe do tė lėvdoj.

PS 57:8 Rizgjohu, fryma ime; rizgjohuni, psaltir dhe qeste; unė do tė rizgjoj agimin.

PS 57:9 Do tė tė kremtoj midis popujve, o Zot, do tė kėndoj lavdet e tua midis kombeve,

PS 57:10 sepse e madhe deri nė qiell ėshtė mirėsia jote, dhe e vėrteta jote arrin deri nė retė.

PS 57:11 U lartofsh mbi qiejtė, o Perėndi; lavdia jote shkėlqeftė mbi tė gjithė tokėn.

 

Created with HTMLCompiler by BibleDatabase