Main Index: Albanian Bible

 

Isaiah 12

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66]

IS 12:1 Atė ditė do tė thuash: "Unė tė kremtoj, o Zot. Edhe pse ishe i zemėruar me mua, zemėrimi yt me mua u qetėsua dhe mė ka ngushėlluar.

IS 12:2 Ja, Perėndia ėshtė shpėtimi im; unė do tė kem besim dhe nuk do tė kem frikė, sepse Zoti, po, Zoti ėshtė forca ime dhe kantiku im, dhe ka qenė shpėtimi im".

IS 12:3 Ju do tė merrni me gėzim ujin nga burimet e shpėtimit.

IS 12:4 Atė ditė do tė thoni: "Kremtoni Zotin, thėrrisni emrin e tij, i bėni tė njohura veprat e tij midis popujve, shpallni qė emri i tij ėshtė i lartėsuar.

IS 12:5 Kėndojini lavde Zotit, sepse ka bėrė gjėra tė madhėrishme; kjo tė dihet mbi gjithė tokėn.

IS 12:6 Bėrtit dhe ngazėllohu nga gėzimi, o banore e Sionit, sepse i madh ėshtė i Shenjti i Izraelit nė mes tuaj".

 

Created with HTMLCompiler by BibleDatabase