Main Index: Albanian Bible

 

Job 26

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42]

JOB 26:1 Atėherė Jobi u pėrgjigj dhe tha: "Si e ke ndihmuar tė dobėtin,

JOB 26:2 ose si e ke ndihmuar krahun pa forcė?

JOB 26:3 Si e ke kėshilluar atė qė nuk ka dituri, dhe ēfarė njohurish tė mėdha i ke komunikuar?

JOB 26:4 Kujt ia ke drejtuar fjalėt e tua, dhe e kujt ėshtė fryma qė ka dalė prej teje?

JOB 26:5 Tė vdekurit dridhen nėn ujėrat, dhe kėshtu bėjnė edhe banorėt e tyre.

JOB 26:6 Para atij Sheoli ėshtė i zbuluar, Abadoni ėshtė pa vel.

JOB 26:7 Ai shtrin veriun nė zbrazėti dhe e mban tokėn pezull mbi hiēin.

JOB 26:8 I mbyll ujėrat nė retė e tij, por ato nuk ēahen nėn peshėn e tyre.

JOB 26:9 E mbulon pamjen e fronit tė tij, duke shtrirė mbi tė retė e tij.

JOB 26:10 Ka shėnuar njė kufi tė veēantė mbi sipėrfaqen e ujėrave, nė kufirin e dritės me terrin.

JOB 26:11 Kollonat e qiellit dridhen dhe habiten nga kėrcėnimi i tij.

JOB 26:12 Me forcėn e tij qetėson detin, me zgjuarsinė tij ka rrėzuar Rahabin.

JOB 26:13 Me Frymėn e tij ka zbukuruar qiejt, dora e tij ka shpuar tejpėrtej gjarpėrin dredharak.

JOB 26:14 Ja, kėto janė vetėm thekėt e veprave tė tij. Ē`murmurimė tė lehtė tė tij arrijmė tė dėgjojmė! Por vallė kush do tė arrijė tė kuptojė gjėmimin e fuqisė sė tij?

 

Created with HTMLCompiler by BibleDatabase