Main Index: Albanian Bible

 

Job 25

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42]

JOB 25:1 Atėherė Bildadi nga Shuahu u pėrgjigj dhe tha:

JOB 25:2 "Atij i pėrkasin sundimi dhe terrori: ai sjell paqen nė vendet e tij shumė tė larta.

JOB 25:3 A mund tė llogariten vallė ushtritė e tij? Dhe mbi kė nuk del drita e tij?

JOB 25:4 Si mund tė jetė, pra, njeriu i drejtė pėrpara Perėndisė, ose si mund tė jetė i pastėr njė i lindur nga njė grua?

JOB 25:5 Dhe nė se edhe hėna nuk shkėlqen dhe yjet nuk janė tė pastėr nė sytė e tij,

JOB 25:6 aq mė pak njeriu, qė ėshtė njė vemje, biri i njeriut qė ėshtė njė krimb!".

 

Created with HTMLCompiler by BibleDatabase