Main Index: Albanian Bible

 

1 Chronicles 25

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29]

1CHRON 25:1 Pastaj Davidi dhe komandantėt e ushtrisė shkėputėn nga shėrbimi disa nga bijtė e Asafit, tė Hemanit dhe tė Jeduthunit qė tė kėndonin me frymėzim me qeste, me harpa dhe me cembale. Numri i njerėzve qė kryenin kėtė shėrbim ishte:

1CHRON 25:2 nga bijtė e Asafit: Zakuri, Josefi, Nethaniahu, Asarelahu, bijtė e Asafit ishin nėn drejtimin e Asafit, qė i kėndonte himnet me frymėzim nė bazė tė urdhrave tė mbretit.

1CHRON 25:3 Nga Jeduthuni, bijtė e Jeduthunit: Gedaliahu, Tseri, Jeshajahu, Shimei, Hashabiahu dhe Matihiahu, gjashtė, nėn drejtimin e atit tė tyre Jezuduthun, qė kėndonte himne me frymėzim pėr tė kremtuar dhe lėvduar Zotin.

1CHRON 25:4 Nga Hemani, bijtė e Hemanit: Bukiahu, Mataniahu, Uzieli, Shebueli, Jerimothi, Hananiahu, Hanani, Eliathahu, Gidalti, Romamt-Ezeri, Joshbekashahu, Malothi, Hothiri dhe Mahaziothi.

1CHRON 25:5 Tėrė kėta ishin bijtė e Hemanit, shikuesit tė mbretit sipas fjalės sė Perėndisė pėr tė ngritur nė qiell fuqinė e tij. Nė fakt Perėndia i kishte dhėnė Hemanit katėrmbėdhjetė bij dhe tri bija.

1CHRON 25:6 Tėrė kėta ishin nėn drejtimin e atit tė tyre pėr tė kėnduar nė shtėpinė e Zotit me cembale, dhe me harpa dhe me qeste, pėr shėrbimin nė shtėpinė e Perėndisė. Asafi, Jeduthuni dhe Hemani ishin nėn urdhrat e mbretit.

1CHRON 25:7 Numri i tyre, sė bashku me vėllezėrit e tyre tė ushtruar pėr t`i kėnduar Zotit, tė gjithė me tė vėrtetė tė aftė, ishte dyqind e tetėdhjetė e tetė veta.

1CHRON 25:8 Pėr tė caktuar turnin e shėrbimit tė tyre si tė vegjėlit ashtu dhe tė mėdhenjtė, mjeshtrat dhe dishepujt, hoqėn me short.

1CHRON 25:9 I pari i caktuar me short pėr Asafin ishte Josefi; i dyti Gedaliahu, me vėllezėrit dhe bijtė e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta;

1CHRON 25:10 i treti ishte Zakuri, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta;

1CHRON 25:11 i katėrti ishte Jitsri, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta;

1CHRON 25:12 i pesti ishte Nethaniahu, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta;

1CHRON 25:13 i gjashti ishte Bukiahu, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta;

1CHRON 25:14 i shtati ishte Jesharelahu, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta;

1CHRON 25:15 i teti ishte Jeshajahu, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta;

1CHRON 25:16 i nėnti ishte Mataniahu, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta;

1CHRON 25:17 i dhjeti ishte Shimei, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta;

1CHRON 25:18 i njėmbėdhjeti ishte Azareli, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta;

1CHRON 25:19 i dymbėdhjeti ishte Hashabiahu, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta;

1CHRON 25:20 i trembėdhjeti ishte Shubaeli, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta;

1CHRON 25:21 i katėrmbėdhjeti ishte Matithiahu, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta;

1CHRON 25:22 i pesėmbėdhjeti ishte Jerimothi, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta;

1CHRON 25:23 i gjashtėmbėdhjeti ishte Hanainahu, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta;

1CHRON 25:24 i shtatėmbėdhjeti ishte Joshbekashahu, me bijtė dhe me vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta;

1CHRON 25:25 i tetėmbėdhjeti ishte Hanani, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta;

1CHRON 25:26 i nėntėmbėdhjeti ishte Malothi, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta;

1CHRON 25:27 i njėzeti ishte Eliathahu, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta;

1CHRON 25:28 i njėzetenjėti ishte Hothiri, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta;

1CHRON 25:29 i njėzetedyti ishte Gidalti, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta;

1CHRON 25:30 i njėzetetreti ishte Mahaziothi, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta;

1CHRON 25:31 i njėzetekatėrti ishte Romamti-Ezeri, me bijtė dhe vėllezėrit e tij, gjithsej dymbėdhjetė veta.

 

Created with HTMLCompiler by BibleDatabase