Main Index: Albanian Bible

 

1 Chronicles 8

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29]

1CHRON 8:1 Beniaminit i lindi Balahu, djali i tij i parė, Ashbeli, i dyti, Anbarahu, i treti,

1CHRON 8:2 Nohahu, i katėrti dhe Rafa i pesti.

1CHRON 8:3 Bijtė e Belahut ishin Adari, Gheri, Abihudi,

1CHRON 8:4 Abishua, Naamani, Ahoahu,

1CHRON 8:5 Ghera, Shefufani dhe Hurami.

1CHRON 8:6 Kėta ishin bijtė e Ehudit (qė ishin tė parėt e shtėpive atėrore tė banorėve tė Gebės qė u internuan nė Manahath):

1CHRON 8:7 Naamani, Ahijahu dhe Ghera, qė i internoi; atij i lindėn Uza dhe Ahihudi.

1CHRON 8:8 Shaharaimit i lindėn fėmijė nė tokėn e Moabit, mbasi u nda nga bashkėshortja e tij,

1CHRON 8:9 lindi Jobabi, Tsibia, Mesha, Malkami,

1CHRON 8:10 Jeutsi, Shakia dhe Mirmah. Kėta ishin bijtė e tij, tė parėt e shtėpive tė tyre atėrore.

1CHRON 8:11 Nga Hushimi lindėn Abitubi dhe Elpaali.

1CHRON 8:12 Bijtė e Elpaalit ishin Eberi, Mishami, Shemedi, qė ndėrtoi Onon, Lodin dhe fshatrat pėrreth,

1CHRON 8:13 Beria dhe Shema, qė ishin tė parėt e shtėpive atėrore tė banorėve tė Ajalonit dhe qė i bėnė tė ikin me vrap banorėt e Gathit.

1CHRON 8:14 Ahio, Shashaku, Jeremothi,

1CHRON 8:15 Zebadiahu, Aradi, Ederi,

1CHRON 8:16 Mikaeli, Ishpahu, Joha ishin bijtė e Beriahut.

1CHRON 8:17 Zebadiahu, Meshulami, Hizki, Heberi,

1CHRON 8:18 Ishmerai, Jizliahu dhe Jobabi ishin bijtė e Elpaalit,

1CHRON 8:19 Jakimi, Zikri, Zabdi,

1CHRON 8:20 Elianai, Tsilethaj, Elieli,

1CHRON 8:21 Adajahu, Berajahu dhe Shimrathi ishin bijtė e Shimeit.

1CHRON 8:22 Ishpani, Eberi, Elieli,

1CHRON 8:23 Abdoni, Zikri, Hanani,

1CHRON 8:24 Hananiahu, Elami, Anthothijahu,

1CHRON 8:25 Ifdejahu dhe Penueli ishin bijtė e Shashakut.

1CHRON 8:26 Shamsherai, Shehariahu, Athaliahu,

1CHRON 8:27 Jaareshiahu, Elijahu dhe Zikri ishin bijtė e Jerohamit.

1CHRON 8:28 Kėta ishin tė parėt mė tė rėndėsishėm tė shtėpive atėrore nė brezat e tyre; ata banonin nė Jeruzalem.

1CHRON 8:29 I ati i Gabaonit banonte nė Gabaon dhe gruaja e tij quhej Maakah.

1CHRON 8:30 I parėlinduri i tij ishte Abdoni; pastaj i lindėn Tsuri, Kishi, Baali dhe Nadabi,

1CHRON 8:31 Gedori, Ahio, Zekeri,

1CHRON 8:32 dhe Miklothi tė cilit i lindi Shimeahu. Edhe kėta banuan pėrballė vėllezėrve tė tyre nė Jeruzalem bashkė me vėllezėrit e tyre.

1CHRON 8:33 Nerit i lindi Kishi; Kishit i lindi Sauli, Saulit i lindi Jonathani, Malkishua, Abinadabi dhe Eshbaali.

1CHRON 8:34 I biri i Jonathanit ishte Merib-Baali. Merib-Baalit i lindi Mikahu.

1CHRON 8:35 Bijtė e Mikahut ishin Pitoni, Meleku, Taarea dhe Ashazi.

1CHRON 8:36 Ashazit i lindi Jeoadahu; Jeoadahut i lindėn Amekethi, Azmavethi dhe Zimri; Zimrit i lindi Motsa.

1CHRON 8:37 Motsas i lindi Binea, bir i tė cilit ishte Rafahu, bir i tė cilit ishte Eleasahu, bir i tė cilit ishte Atseli.

1CHRON 8:38 Atseli pati gjashtė bij, emrat e tė cilėve ishin: Azrikam, Bokeru, Ishmael, Sheariah, Obadiah dhe Hanan. Tėrė kėta ishin bij tė Atselit.

1CHRON 8:39 Bijtė e Eshekut, vėllait tė tij, ishin Ulami, djali i parė, Jeushi i dyti, dhe Elifeleti, i treti.

1CHRON 8:40 Bijtė e Ulamit ishin njerėz tė fortė dhe trima, harkėtarė tė mirė; ata patėn shumė bij e nipėr, njėqind e pesėdhjetė. Tėrė kėta ishin trashėgimtarė tė Beniaminit.

 

Created with HTMLCompiler by BibleDatabase