Main Index: Albanian Bible

 

1 Chronicles 2

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29]

1CHRON 2:1 Kėta qenė bijtė e Izraelit: Rubeni, Simeoni, Levi, Juda, Isakari, Zabuloni,

1CHRON 2:2 Dani, Jozefi, Beniamini, Neftali, Gadi dhe Asheri.

1CHRON 2:3 Bijtė e Judės ishin Eri, Onani dhe Shelahu; kėta tė tre i lindi e bija e Shuas, Kananeasja. Eri, i parėlinduri i Judės, ishte i keq nė sytė e Zotit, i cili e bėri tė vdesė.

1CHRON 2:4 Tamara, nusja e tė birit, i lindi Peretsin dhe Zerahun. Juda pati gjithsej pesė bij.

1CHRON 2:5 Hetsroni dhe Hamuli ishin bijtė e Peretsit.

1CHRON 2:6 Zimri, Ethani, Hemani, Kalkoli dhe Dara ishin bijtė e Zerahut; gjithsej pesė.

1CHRON 2:7 I biri i Karmit, Akani, vuri nė rrezik Izraelin, duke kryer njė shkelje rreth gjėrave tė caktuara tė zhdukeshin.

1CHRON 2:8 Ethanit i lindi Arariahu.

1CHRON 2:9 Bijtė qė i lindėn Hetsronit quheshin Jerahmeel, Ram dhe Kelubai.

1CHRON 2:10 Ramit i lindi Aminadabi, Aminadabit i lindi Nahshoni, princi i bijve tė Judės;

1CHRON 2:11 Nahshonit i lindi Salma; Salmas i lindi Boazi, Boazit i lindi Obedi.

1CHRON 2:12 Obedit i lindi Isai.

1CHRON 2:13 Isait i lindi Eliabi, i parėlinduri i tij, Abinadabi i dyti, Shemiahu i treti,

1CHRON 2:14 Nethaneeli, i katėrti, Radai i pesti,

1CHRON 2:15 Otsemi i gjashti, dhe Davidi i shtati.

1CHRON 2:16 Motrat e tyre ishin Tserujah dhe Abigail. Abishai, Joabi dhe Asaheli ishin bij tė Tserujahės; gjithsej tre.

1CHRON 2:17 Abigaili lindi Amasan, atė i tė cilit ishte Jetheri, Ismaeliti.

1CHRON 2:18 Kalebi, bir i Hetsronit, pati fėmijė nga gruaja e tij Azubah dhe nga Jeriotha. Bijtė e saj quheshin Jesher, Shobab dhe Ardon.

1CHRON 2:19 Pas vdekjes sė Azabahut, Kalebi u martua me Efrathin qė i lindi Hurin.

1CHRON 2:20 Hurit i lindi Uri dhe Urit i lindi Betsaleeli.

1CHRON 2:21 Pastaj Hetsroni hyri tek e bija e Makirit, atit tė Galaadit, me tė cilėn qė martuar kur ishte shtatėdhjetė vjeē; dhe ajo i lindi Segubin.

1CHRON 2:22 Segubit i lindi Jairi, tė cilit do t`i pėrkisnin njėzet e tre qytete nė vendin e Galaadit.

1CHRON 2:23 (Geshuri dhe Arami u morėn atyre fshatrat e Jairit, Kenathin dhe fshatrat pėrreth, gjashėdhjetė qytete). Tėrė kėto ishin pronė e bijve tė Makirit, atit tė Galaadit.

1CHRON 2:24 Mbas vdekjes sė Hetsronit nė Kaleb-Efrathah, Abiah, gruaja e Hetsronit i lindi Ashurin, atin e Tekoas.

1CHRON 2:25 Bijtė e Jerahmeelit, tė parėlindurit tė Hetsronit, ishin Rami, i parėlinduri, Bunahu, Oreni, Otsemi dhe Ahijahu.

1CHRON 2:26 Jerahmeeli pati njė grua tjetėr, qė quhej Atarah, qė u bė nėna e Onamit.

1CHRON 2:27 Bijtė e Ramit, tė parėlindurit tė Jerahmeelit, qenė Maatsi, Jamini dhe Ekeri.

1CHRON 2:28 Bijtė e Onamit ishin Shamai dhe Jada. Bijtė e Shamait ishin Nadabi dhe Abishuri.

1CHRON 2:29 Gruaja e Abishurit quhej Abihail dhe i lindi Ahbanin dhe Molidin.

1CHRON 2:30 Bijtė e Nadabit ishin Seledi dhe Apaimi. Seledi vdiq pa lėnė fėmijė.

1CHRON 2:31 I biri i Apaimit ishte Ishi; i biri i Ishit ishte Sheshani; i biri i Sheshanit ishte Ahlai.

1CHRON 2:32 Bijtė e Jadait, vėllait tė Shamait, ishin Jetheri dhe Jonathani. Jetheri vdiq pa lėnė fėmijė.

1CHRON 2:33 Pelethi dhe Zaza ishin bijtė e Jonathanit. Kėta ishin bijtė e Jerahmeelit.

1CHRON 2:34 Seshani nuk pati djem por vetėm vajza. Por Seshani kishte njė skllav egjiptas tė quajturt Jarha.

1CHRON 2:35 Seshani e martoi tė bijėn me Jarhėn, skllavin e tij, dhe ajo i lindi Atain.

1CHRON 2:36 Atait i lindi Nathani dhe Nathanit i lindi Zabadi.

1CHRON 2:37 Zabadit i lindi Eflali; Eflalit i lindi Obedi;

1CHRON 2:38 Obedit i lindi Jehu; Jehut i lindi Azariahu;

1CHRON 2:39 Azariahut i lindi Heletsi; Heletsit i lindi Eleasahu;

1CHRON 2:40 Eleasahut i lindi Sismai; Sismait i lindi Shallumi;

1CHRON 2:41 Shallumit i lindi Jekamiahu dhe Jekamiahut i lindi Elishama.

1CHRON 2:42 Bijtė e Kalebit, vėllait tė Jerahmeelit, ishin Mesha, i parėlinduri qė ishte ati i Zifit, dhe bijtė e Mareshahut, ati i Hebronit.

1CHRON 2:43 Bijtė e Hebronit ishin Korahu, Tapuahu, Rekemi dhe Shema.

1CHRON 2:44 Shemas i lindi Rahami, ati i Jorkeamit, dhe Rekemit i lindi Shamai.

1CHRON 2:45 Shamai pati si djalė Maonin, i cili ishte ati i Beth-Tsurit.

1CHRON 2:46 Efah, konkubina e Kalebit, lindi Haranin, Motsan dhe Gazezin. Haranit i lindi Gazezin.

1CHRON 2:47 Bijtė e Jahdait ishin Regemi, Jothami, Geshani, Peleti, Efahu dhe Shaafi.

1CHRON 2:48 Maakah, konkubina e Kalebit, lindi Sheberin dhe Tirhanahun.

1CHRON 2:49 Ajo lindi Shaafin, atin e Madmanahut, Shevan, atin e Makbenės dhe tė Gibeut. Vajza e Kalebit quhej Aksaha.

1CHRON 2:50 Kėta qenė bijtė e Kalebit: i biri i Hurit, tė parėlindurit tė Efratahut, Shobali, ati i Kirjath-Jearimit.

1CHRON 2:51 Salma, ati i Betlemit, dhe Harefi, ati i Beth-Gaderit.

1CHRON 2:52 Shobali, ati i Kirjath-Jearimit, pati si fėmijė: Haroehin dhe gjysmėn e Memuhothit.

1CHRON 2:53 Familjet e Kirjath-Jearimit ishin Ithrejtė, Puthejtė, Sumathejtė dhe Misharaejtė; prej tyre rrjedhin Tsorathitėt dhe Eshtaolitėt.

1CHRON 2:54 Bijtė e Salmės ishin Betlemi dhe Netofathei, Atroth-Beth-Joabi, gjysme e Menathejve, Tsorejtė,

1CHRON 2:55 dhe familjet e shkruesve qė banonin nė Jabets ishin Tirathejtė, Shimeathejtė dhe Sukathejtė. Kėta ishin Kenejtė qė rrjedhin nga Hamathi, ati i shtėpisė sė Rekabit.

 

Created with HTMLCompiler by BibleDatabase