Main Index: Albanian Bible

 

1 Chronicles 24

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29]

1CHRON 24:1 Klasat e bijve tė Aaronit ishin kėto. Bijtė e Aaronit ishin Nadabi, Abihu, Eleazari dhe Ithamari.

1CHRON 24:2 Nadabi dhe Abihu vdiqėn para atit tė tyre dhe nuk lanė fėmijė; prandaj ushtruan detyrėn e priftit Eleazari dhe Ithamari.

1CHRON 24:3 Pastaj Davidi, sė bashku me Tsadokun, nga bijtė e Eleazarit, dhe me Ahimelekun, nga bijtė e Ithamarit, i ndau sipas detyrave tė shėrbimit tė tyre.

1CHRON 24:4 Me qenė se kishte mė tepėr familjarė midis bijve tė Eleazarit sesa midis bijve tė Ithamarit, ata u ndanė nė kėtė mėnyrė: pėr bijtė e Eleazarit, gjashtėmbėdhjetė tė parė tė shtėpisė atėrore dhe pėr bijtė e Ithamarit, tetė tė parė sipas shtėpive tė tyre atėrore.

1CHRON 24:5 Ata u ndanė me short, si njera palė ashtu dhe pala tjetėr, sepse kishte princa tė shenjtėrores dhe princa tė Perėndisė qoftė midis bijve tė Eleazarit, qoftė midis bijve tė Ithamarit.

1CHRON 24:6 Shkruesi Shemajahu, bir i Nathaneelit, njė Levit i regjistroi nė prani tė mbretit, tė princave, tė priftit Tsadok, tė Ahimelekut, birit tė Abiathsarit, dhe tė tė parėve tė shtėpive atėrore tė priftėrinjve dhe tė Levitėve. U hodh nė short njė shtėpi atėrore pėr Eleazarin dhe njė tjetėr pėr Ithamarin.

1CHRON 24:7 I pari i caktuar nga shorti ishte Jehojaribi, i dyti Jedajahu,

1CHRON 24:8 i treti Harimi, i katėrti Seorimi,

1CHRON 24:9 i pesti Malkijahu, i gjashti Mijamimi,

1CHRON 24:10 i shtati Hakotsi, i teti Abijahu,

1CHRON 24:11 i nėnti Jeshua, i dhjeti Shekanjahu,

1CHRON 24:12 i njėmbėdhjeti Eliashibi, i dymbėdhjeti Jakimi,

1CHRON 24:13 i trembėdhjeti Hupahu, i katėrmbėdhjeti Jeshebeabi,

1CHRON 24:14 i pesėmbėdhjeti Bilgahu, i gjashtėmbėdhjeti Imeri,

1CHRON 24:15 i shtatėmbėdhjeti Heziri, i tetėmbėdhjeti Hapitsetsi,

1CHRON 24:16 i nėntėmbėdhjeti Pethahiahu, i njėzeti Jehezekeli,

1CHRON 24:17 i njėzetenjėti Jakini, i njėzetedyti Gamuli,

1CHRON 24:18 i njėzetetreti Delajahu, i njėzetekatėrti Maaziahu.

1CHRON 24:19 Kėto ishin turnet pėr shėrbimin e tyre kur hynin nė shtėpinė e Zotit, sipas normave tė caktuara nga Aaroni, ati i tyre, duke iu pėrmbajur urdhrave tė Zotit, Perėndisė tė Izraelit.

1CHRON 24:20 Sa pėr pjesėn tjetėr tė bijve tė Levit, tė bijve tė Amramit, Shubaeli; tė bijve tė Shubaelit, Jehdia.

1CHRON 24:21 Pėr Rehabiahun, bijve tė Rehabiahut, ata kishin si tė parė Ishshiahun.

1CHRON 24:22 Pėr Itsharitėt, ata kishin si tė parė Shelomothin: bijtė e Shelomothit kishin Jahathin.

1CHRON 24:23 Bijtė e Hebronit patėn si tė parė Jeriahun, si tė dytė Amariahun, tė tretė Jahazielin dhe tė katėrt Jekomeamin.

1CHRON 24:24 Nga bijtė e Uzielit tė parė kishin Mikahun; nga bijtė e Mikahut, Shamirin;

1CHRON 24:25 i vėllai i Mikahut, Ishshiahu; nga bijtė e Ishshiahut, Zakarian.

1CHRON 24:26 Nga bijtė e Merarit ishin Mahli dhe Mushi; biri i Jaaziahut, Beno.

1CHRON 24:27 Bijtė e Merarit me anė tė Jaaziahut ishin Beno, Shohami, Zakuri dhe Ibri.

1CHRON 24:28 Nga Mahli kemi Eleazarin, qė nuk pati fėmijė.

1CHRON 24:29 Nga Kishi, birin e Kishit, Jerahmeelin.

1CHRON 24:30 Bijtė e Mushit ishin Mahli, Ederi dhe Jerimothi. Kėta ishin bijtė e Levitėve sipas shtėpive tė tyre atėrore.

1CHRON 24:31 Edhe kėta, ashtu si bijtė e Aaronit, vėllezėr tė tyre, hodhėn nė short nė prani tė mbretit David, tė Tsadokut, tė Ahimelekut dhe tė tė parėve tė shtėpive atėrore tė priftėrinjve dhe tė Levitėve. Tė parėt e shtėpive atėrore u trajtuan nė tė njėjtėn mėnyrė si vėllezėrit e tyre tė rinj.

 

Created with HTMLCompiler by BibleDatabase