Main Index: Albanian Bible

 

1 Chronicles 6

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29]

1CHRON 6:1 Bijtė e Levit ishin Gershomi, Kehathi dhe Merari.

1CHRON 6:2 Bijtė e Kehathit ishin Amrami, Itshari, Hebroni dhe Uzieli.

1CHRON 6:3 Bijtė e Amramit ishin Aaroni, Moisiu dhe Miriami. Bijtė e Aaronit ishin Nadabi, Abihu, Eleazari dhe Ithamari.

1CHRON 6:4 Eleazarit i lindi Finehasi; Finehasit i lindi Abishua;

1CHRON 6:5 Abishuas i lindi Buki; Bukit i lindi Uzi.

1CHRON 6:6 Uzit i lindi Zerahiahu; Zerahiahut i lindi Merajothi;

1CHRON 6:7 Merajothit i lindi Amariahu; Amariahut i lindi Ahitubi;

1CHRON 6:8 Ahitubit i lindi Tsadoku; Tsadokut i lindi Ahimaatsi.

1CHRON 6:9 Ahimaatsit i lindi Azariahu; Azariahut i lindi Johanani.

1CHRON 6:10 Johananit i lindi Azariahu (ai shėrbeu si prift nė tempullin qė Salomoni ndėrtoi nė Jeruzalem);

1CHRON 6:11 Azariahut i lindi Amariahu; Amariahut i lindi Ahitubi;

1CHRON 6:12 Ahitubit i lindi Tsadoku; Tsadokut i lindi Shalumi;

1CHRON 6:13 Shalumit i lindi Hilkiahu; Hilkiahut i lindi Azariahu;

1CHRON 6:14 Azariahut i lindi Serajahu; Serajahut i lindi Jehotsadaku;

1CHRON 6:15 Jehotsadaku shkoi nė mėrgim, kur Zoti ēoi nė robėri Judėn dhe Jeruzalemin me anė tė Nebukadnetsarit.

1CHRON 6:16 Bijtė e Levit ishin Gershomi, Kehathi dhe Merari.

1CHRON 6:17 Kėta janė emrat e bijve tė Gershomit: Libni dhe Shimei.

1CHRON 6:18 Bijtė e Kehathit ishin Amrami, Itshari, Hebroni dhe Uzieli.

1CHRON 6:19 Bijtė e Merarit ishin Mahli dhe Mushi. Kėto janė familjet e Levit, sipas etėrve tė tyre.

1CHRON 6:20 Gershomi pati si djalė Libnin, bir i tė cilit ishte Jahathi, bir i tė cilit ishte Zimahu,

1CHRON 6:21 bir i tė cilit ishte Joabi, bir i tė cilit ishte Ido, biri tė cilit ishte Zerahu, bir i tė cilit ishte Jeatherai.

1CHRON 6:22 Bijtė e Kehathit ishin Aminadabi, bir i tė cilit ishte Koreu, bir i tė cilit ishte Asiri,

1CHRON 6:23 bir i tė cilit ishte Elkanahu, bir i tė cilit ishte Ebiasaf, biri tė cilit ishte Asiri,

1CHRON 6:24 bir i tė cilit ishte Tahathi, bir i tė cilit ishte Uriel, biri tė cilit ishte Uziahu, bir i tė cilit ishte Shauli.

1CHRON 6:25 Bijtė e Elkanahut ishin Amasai dhe Ahimothi,

1CHRON 6:26 bir i tė cilit ishte Elkanah, bir i tė cilit ishte Cofaj, biri i tė cilit ishte Nahathi,

1CHRON 6:27 biri i tė cilit ishte Eliab, bir i tė cilit ishte Jerohami, bir i tė cilit ishte Elkanahu.

1CHRON 6:28 Bijtė e Samuelit ishin Joeli, i parėlinduri, dhe Abia, i dyti.

1CHRON 6:29 Bijtė e Merarit ishin Mahli, bir i tė cilit ishte Libni, bir i tė cilit ishte Shimei, bir i tė cilit ishte Uzahu,

1CHRON 6:30 bir i tė cilit ishte Shimea, bir i tė cilit ishte Haghiah, bir i tė cilit ishte Asajahu.

1CHRON 6:31 Kėta janė ata qė Davidi caktoi pėr shėrbimin e kėngės nė shtėpinė e Zotit, mbasi iu gjet njė vend prehjeje arkės.

1CHRON 6:32 Ata ushtruan shėrbimin e tyre me kėngė pėrpara tabernakullit tė ēadrės sė mbledhjes, deri sa Salomoni ndėrtoi shtėpinė e Zotit nė Jeruzalem; dhe shėrbenin sipas rregullores qė u ishte caktuar.

1CHRON 6:33 Kėta janė ata qė kryenin shėrbimin dhe kėta bijtė e tyre: Nga bijtė e Kehathitit ishte Hemani, kėngėtari, bir i Joelit, bir i Samuelit,

1CHRON 6:34 bir i Elkanahut, bir i Jerohamit, bir i Elielit, bir i Toahut,

1CHRON 6:35 bir i Tsufit, bir i Elkanahut, bir i Mahathit, bir i Amasait,

1CHRON 6:36 bir i Elkanahut, bir i Joelit, bir i Azariahut, bir i Sofonias,

1CHRON 6:37 bir i Tahathit, bir i Asirit, bir i Ebiasafit, bir i Koreut,

1CHRON 6:38 bir i Itsharit, bir i Kehathit, bir i Levit, bir i Izraelit.

1CHRON 6:39 Pastaj vinte i vėllai Asaf, qė rrinte nė tė djathtė tė tij; Asafi, bir i Berekiahut, bir i Shimeut,

1CHRON 6:40 bir i Mikaelit, bir i Baasejahut, bir i Malkijahut,

1CHRON 6:41 bir i Ethnit, bir i Zerahut, bir i Adajahut,

1CHRON 6:42 bir i Ethanit, bir i Zimahut, bir i Shimeit,

1CHRON 6:43 bir i Jahathit, bir i Ghershomit, bir i Levit.

1CHRON 6:44 Bijtė e Merarit, vėllezėrit e tyre, qėndronin nė tė majtė dhe ishin Ethsani, bir i Kishit, bir i Abdiut, bir i Mallukut,

1CHRON 6:45 bir i Hadshabiahut, bir i Amatsiahut, bir i Hilkiahut,

1CHRON 6:46 bir i Amtsit, bir i Banit, bir i Shemerit,

1CHRON 6:47 bir i Mahlit, bir i Mushit, bir i Merarit, bir i Levit.

1CHRON 6:48 Vėllezėrit e tyre, Levitėt, ishin caktuar pėr ēdo lloj shėrbimi nė tabernakullin e shtėpisė sė Perėndisė.

1CHRON 6:49 Por Aaroni dhe bijtė e tij ofronin flijime mbi altarin e olokausteve dhe mbi altarin e temjanit, duke e bėrė gjithė shėrbimin nė vendin shumė tė shenjtė, dhe pėr tė bėrė shlyerjen pėr Izraelin, sipas gjithė atyre qė kishte urdhėruar Moisiu, shėrbėtor i Perėndisė.

1CHRON 6:50 Kėta ishin bijtė e Aaronit: Eleazari, bir i tė cilit ishte Finehasi, bir i tė cilit ishte Abishua,

1CHRON 6:51 bir i tė cilit ishte Buki, bir i tė cilit ishte Uzi, bir i tė cilit ishte Zerahiah,

1CHRON 6:52 bir i tė cilit ishte Merajothi, bir i tė cilit ishte Amariahu, bir i tė cilit ishte Ahitubi,

1CHRON 6:53 bir i tė cilit ishte Tsadoku, bir i tė cilit ishte Ahimaatsi.

1CHRON 6:54 Kėto ishin vendet e banesave tė tyre, sipas ngulimeve tė tyre nė territoret e tyre, qė iu dhanė me short bijve tė Aaronit tė familjes sė Kehathitėve;

1CHRON 6:55 atyre iu dha Hebroni nė vendin e Judės me tokat pėrreth pėr tė kullotur;

1CHRON 6:56 por arat e qyteti dhe fshatrat e tij iu dhanė Kalebit, birit tė Jefunehut.

1CHRON 6:57 Bijve tė Aaronit iu dha Hebroni, njė ndėr qytetet e strehimit, Libnahu me tokat e tij pėr kullotė, Jatiri, Eshteoma me tokat e tij pėr kullotė,

1CHRON 6:58 Hileni me tokat e tij pėr kullotė, Debiri me tokat e tij pėr kullotė,

1CHRON 6:59 Ashani me tokat e tij pėr kullotė, Beth-Semeshu me tokat e tij pėr kullotė.

1CHRON 6:60 Nga fisi i Beniaminėve morėn Gebėn me tokat e tij pėr kullotė, Alemethin me tokat e tij pėr kullotė dhe Anathothin me tokat e tij pėr kullotė. Tė gjitha qytetet qė u ndanė midis familjeve tė tyre ishin gjithsej trembėdhjetė.

1CHRON 6:61 Pjesės tjetėr tė bijve tė Kehathit iu dhanė me short dhjetė qytete nga ana e familjes sė fisit, qė iu morėn gjysmės sė fisit, domethėnė nga gjysma e fisit tė Manasit.

1CHRON 6:62 Bijve tė Ghershomit, sipas familjeve tė tyre, iu dhanė trembėdhjetė qytete, qė iu morėn fisit tė Isakar, nga fisi i Asherit, fisit tė Neftalit dhe fisit tė Manasėt nė Bashanit.

1CHRON 6:63 Bijve tė Merarit, sipas familjeve tė tyre, iu dhanė me short dymbėdhjetė qytete, qė iu morėn fisit tė Rubenit, fisit tė Gadit dhe fisit tė Zabulonit.

1CHRON 6:64 Kėshtu bijtė e Izraelit u dhanė Levitėve kėto qytete bashkė me toket e tyre pėr kullotė.

1CHRON 6:65 Ata ua dhanė me short kėto qytete, qė janė pėrmėndur me emrin dhe qė u janė marrė fisit tė bijve tė Judės, fisit tė bijve tė Simeonit dhe fisit tė bijve tė Beniaminit.

1CHRON 6:66 Disa familje tė bijve tė Kehathit patėn qytete nė territorin qė iu caktua atyre dhe qė u morėn nga fisi i Efraimit.

1CHRON 6:67 Ata u dhanė atyre edhe Sikemin, njė ndėr qytetet e strehimit, me tokat e tij pėr kullotė nė krahinėn malore tė Efraimit, dhe Ghezerin me tokat e tij pėr kullotė,

1CHRON 6:68 Jokmeamin me tokat e tij pėr kullotė, Beth-Horonin me tokat e tij pėr kullotė,

1CHRON 6:69 Ajalonin me tokat e tij pėr kullotė, Gath-Rimonin me tokat e tij pėr kullotė.

1CHRON 6:70 Dhe nga gjysma e fisit tė Manasit, Anerin me tokat e tij pėr kullotė, Bileamin me tokat e tij pėr kullotė iu dha pjesės tjetėr sė familjes sė bijve tė Kehathit.

1CHRON 6:71 Bijve tė Gershonit iu dhanė, duke i marrė nga familja e gjysmės sė fisit tė Manasit, Golanin nė Bashan me tokat e tij pėr kullotė dhe Ashtarothin me tokat e tij pėr kullotė.

1CHRON 6:72 Nga fisi i Isakarit: Kedeshi me tokat e tij pėr kullotė, Daberathi me tokat e tij pėr kullotė,

1CHRON 6:73 Ramothi me tokat e tij pėr kullotė dhe Anemi me tokat e tij pėr kullotė.

1CHRON 6:74 Nga fisi i Asherit: Mashalin me tokat e tij pėr kullotė, Abdonin me tokat e tij pėr kullotė,

1CHRON 6:75 Hukokun me tokat e tij pėr kullotė dhe Rehobin me tokat e tij pėr kullotė.

1CHRON 6:76 Nga fisi i Neftalit: Kedeshin nė Galile me tokat e tij pėr kullotė, Hamonin me tokat e tij pėr kullotė dhe Kirjathaimin me tokat e tij pėr kullotė.

1CHRON 6:77 Bijve tė tjerė tė Merarit iu dhanė, nga fisi i Zabulonit, Rimonin me tokat e tij pėr kullotė dhe Taborin me tokat e tij pėr kullotė.

1CHRON 6:78 Matanė Jordanit, pranė Jerikos, nė lindje tė Jordanit, nga fisi i Rubenit: Betserin nė shkretėtirė me tokat e tij pėr kullotė dhe Jahatsahu me tokat e tij pėr kullotė,

1CHRON 6:79 Kedemothi me tokat e tij pėr kullotė dhe Mefaathi me tokat e tij pėr kullotė.

1CHRON 6:80 Nga fisi i Gadit: Ramothi nė Galaad me tokat e tij pėr kullotė, Mahanbim me tokat e tij pėr kullotė,

1CHRON 6:81 Heshboni me tokat e tij pėr kullotė dhe Jazeri me tokat e tij pėr kullotė.

 

Created with HTMLCompiler by BibleDatabase