Main Index: Albanian Bible

 

1 Chronicles 20

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29]

1CHRON 20:1 Me fillimin e vitit tė ri, nė kohėn kur mbretėrit shkojnė tė luftojnė, Joabi u vu nė krye tė njė ushtrie tė fuqishme dhe shkretoi vendin e bijve tė Amonit; pastaj shkoi tė rrethojė Rabahun, ndėrsa

1CHRON 20:2 Atėherė Davidi i hoqi kurorėn nga koka e mbretit tė tyre dhe pa qė ajo peshonte njė talent ari, dhe nė tė kishte gurė tė ēmuar; ajo pastaj u vu mbi kryet e Davidit. Pėrveē kėsaj nga ai qytet ai mori njė plaēkė shumė tė madhe.

1CHRON 20:3 I nxori banorėt qė ishin nė qytet dhe i vuri tė punojnė me sharra, me lesa prej hekuri dhe me sėpata. Kėshtu veproi Davidi nė tė gjitha qytetet e bijve tė Amonit. Pastaj Davidi u kthye nė Jeruzalem me tėrė popullin.

1CHRON 20:4 Mbas kėtyre ngjarjeve u bė nė Gezer njė betejė me Filistejtė; atėherė Sibekai nga Hushahu vrau Sipain, njė nga pasardhėsit e gjigantėve, dhe kėshtu Filistejtė u poshtėruan.

1CHRON 20:5 U bė njė betejė tjetėr me Filistejtė; Elhanani, bir i Jairit, vrau Lahmin, vėllanė e Goliathit nga Gathi, qė e kishte shtizėn sa njė shul endėsi.

1CHRON 20:6 U bė edhe njė beteje tjetėr nė Gath, ku kishte njė njeri me shtat tė madh, me gjashtė gishtėrinj nė secilėn dorė dhe gjashtė gishtėrinj nė secilėn kėmbė, gjithsej njėzet e katėr gishtėrinj; edhe ai ishte njė pasardhės i gjigantėve.

1CHRON 20:7 Ai e fyu Izraelin dhe Jonathani, bir i Shimeahut dhe vėlla i Davidit, e vrau.

1CHRON 20:8 Kėta kishin lindur nga gjigantėt e Gathit. Ata i zhduku dora e Davidit dhe ajo e shėrbėtorėve tė tij.

 

Created with HTMLCompiler by BibleDatabase