Main Index: Albanian Bible

 

Revelation 15

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22]

REV 15:1 Pastaj pashė nė qiell njė shenjė tjetėr tė madhe dhe tė mrekullishme: shtatė engjėj qė kishin shtatė plagėt e fundit, sepse me to u krye zemėrimi i Perėndisė.

REV 15:2 Dhe pashė njė si det tė qelqtė, tė pėrzier me zjarr dhe nė kėmbė mbi detin e qelqtė, ata qė kishin mundur bishėn, figurėn e saj, dhe damkėn e saj edhe numrin e emrit tė saj. Ata kishin qestet e Perėndisė,

REV 15:3 dhe kėndonin kėngėn e Moisiut, shėrbėtorit tė Perėndisė, dhe kėngėnn e Qengjit, duke thėnė: ``Tė mėdha dhe tė mrekullueshme janė veprat e tua, o Zot, Perėndi i plotfuqishėm; tė drejta dhe tė vėrteta janė udhėt e tua, o Mbret i kombeve.

REV 15:4 Kush nuk do tė tė druajė, o Zot, dhe nuk do tė lėvdojė emrin tėnd? Sepse vetėm ti je i Shenjtė; sepse tė gjitha kombet do tė vijnė dhe do tė adhurojnė pėrpara teje, sepse gjykimet e tua u shfaqėn``.

REV 15:5 Dhe pas kėtyre gjėrave unė pashė dhe ja, u hap nė qiell tempulli i tabernakullit tė dėshmisė.

REV 15:6 Dhe tė shtatė engjėjt, qė kishin tė shtatė plagėt, dolėn nga tempulli, tė veshur me lin tė pastėr dhe tė shndritshėm, dhe tė ngjeshur pėrreth gjoksit me breza ari.

REV 15:7 Njė nga tė katėr qeniet e gjalla u dha tė shtatė engjėjve shtatė kupa ari, plot me zemėrimi i Perėndisė, qė rron nė shekuj tė shekujve.

REV 15:8 Dhe tempulli u mbush me tym nga lavdia e Perėndisė dhe nga fuqia e tij; dhe askush nuk mund tė hynte nė tempull, derisa tė mbaroheshin tė shtatė plagėt e tė shtatė engjėjve.

 

Created with HTMLCompiler by BibleDatabase