Main Index: Albanian Bible

 

Jeremiah 45

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52]

JER 45:1 Fjala qė profeti Jeremia i drejtoi Barukut, birit tė Neriahut, kur ky shkroi kėto fjalė nė njė libėr nėn diktimin e Jeremias, nė vitin e katėrt tė Jehojakimit, birit tė Josias, mbreti i Judės, duke i thėnė:

JER 45:2 "Kėshtu tė thotė ty Zoti, Perėndia i Izraelit, o Baruk:

JER 45:3 Ti thuaj: "Mjerė unė, sepse Zoti i shton hidhėrimin dhembjes sime; unė jam lodhur sė rėnkuari dhe nuk gjej prehje".

JER 45:4 Kėshtu do t`i thuash atij: Kėshtu thotė Zoti: Ja unė do ta shėmb atė qė kam ndėrtuar dhe do ta shkul atė qė kam mbjellė, dhe kėtė nė tėrė vendin.

JER 45:5 Dhe ti kėrkon gjėra tė mėdha pėr vete? Mos i kėrko sepse, ja, unė do tė sjell fatkeqėsi mbi ēdo mish" thotė Zoti, "por ty do tė tė jap jetėn tėnde si pre nė tėrė vendet ku do tė shkosh".

 

Created with HTMLCompiler by BibleDatabase