Main Index: Albanian Bible

 

Numbers 12

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36]

NUM 12:1 Miriami dhe Aaroni iu kundėrvunė Moisiut me fjalė pėr shkak tė gruas etiopase me tė cilėn qe martuar; nė fakt ai qe martuar me njė grua etiopase.

NUM 12:2 Dhe i thanė: "Mos vallė Zoti ka folur vetėm me anė tė Moisiut? A nuk ka folur ai edhe nėpėrmjet nesh?". Dhe Zoti dėgjoi.

NUM 12:3 (Sepse Moisiu ishte njė njeri shumė zemėrbutė, mė tepėr se kushdo mbi faqen e dheut).

NUM 12:4 Zoti u tha menjėherė Moisiut, Aaronit dhe Miriamit: "Ju tė tre dilni dhe shkoni nė ēadrėn e mbledhjes". Kėshtu ata tė tre dolėn.

NUM 12:5 Atėherė Zoti zbriti nė njė kolonė reje, u ndal nė hyrjen e ēadrės dhe thirri Aaronin dhe Miriamin; qė tė dy i erdhėn pėrpara.

NUM 12:6 Pastaj Zoti tha: "Dėgjoni tani fjalėt e mia! Nė se ka njė profet midis jush, unė, Zoti i bėhem i njohur atij nė vegim, flas me tė nė ėndėrr.

NUM 12:7 Por nuk veproj kėshtu me shėrbėtorin tim Moisi, qė ėshtė besnik nė tėrė shtėpinė time.

NUM 12:8 Me tė unė flas sy pėr sy, duke bėrė qė ai tė mė shohė, dhe jo me shprehje tė errėta; dhe ai sodit dukjen e Zotit. Pse nuk keni pasur frikė tė flisni kundėr shėrbėtorit tim, kundėr Moisiut?".

NUM 12:9 Kėshtu zemėrimi i Zotit u ndez kundėr tyre, pastaj ai u largua.

NUM 12:10 Kur reja u tėrhoq nga pjesa e sipėrme e ēadrės, Miriami ishte bėrė lebroze e bardhė si bora; Aaroni e shikoi Miriamin, dhe ja, ajo ishte lebroze.

NUM 12:11 Aaroni i tha Moisiut: "O zoti im, mos na ngarko me fajin qė kemi kryer nga budallallėku dhe mėkatin qė kemi bėrė.

NUM 12:12 Mos lejo qė ajo tė jetė si njė e vdekur, mishi i sė cilės ėshtė gjysmė i konsumuar kur del nga barku i nėnės sė saj!".

NUM 12:13 Kėshtu Moisiu i thirri Zotit, duke i thėnė: "Shėroje, o Perėndi, tė lutem!".

NUM 12:14 Atėherė Zoti iu pėrgjegj Moisiut: "Po ta kishte pėshtyrė i ati nė fytyrė, nuk do tė ishte ndofta e turpėruar shtatė ditė? Izolojeni, pra, jashtė kampit shtatė ditė; pastaj pranojeni pėrsėri".

NUM 12:15 Miriamin e izoluan jashtė kampit pėr shtatė ditė; dhe populli nuk e filloi marshimin e tij deri sa Miriami tė ripranohej nė kamp.

NUM 12:16 Pastaj populli u nis nga Hatserothi dhe ngriti kampin e tij nė Paran.

 

Created with HTMLCompiler by BibleDatabase