Main Index: Albanian Bible

 

2 Chronicles 27

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36]

2CHRON 27:1 Jothami ishte njėzet e pesė vjeē kur filloi tė mbretėrojė dhe mbretėroi gjashtėmbėdhjetė vjet nė Jeruzalem. E ėma quhej Jerushah; ishte bija e Tsadokut.

2CHRON 27:2 Ai bėri atė qė ėshtė e drejtė nė sytė e Zotit, pikėrisht ashtu si kishte vepruar i ati, Uziahu; (megjithėse nuk hyri nė tempullin e Zotit), por populli i tij vazhdonte tė korruptohej.

2CHRON 27:3 Ai ndėrtoi portėn e sipėrme tė shtėpisė tė Zotit dhe bėri shumė punime nė muret e Ofelit.

2CHRON 27:4 Pėrveē kėsaj ndėrtoi qytete nė krahinėn malore tė Judės dhe kala dhe kulla ndėr pyje.

2CHRON 27:5 I shpalli gjithashtu luftė mbretit tė bijve tė Amonit dhe i mundi ata. Bijtė e Amonit i dhanė atė vit njėqind talenta argjendi, dhjetė mijė kore gruri dhe dhjetė mijė elbi. Po kjo sasi iu dorėzua nga bijtė e Amonit vitin e dytė dhe tė tretė.

2CHRON 27:6 Kėshtu Jothami u bė i fuqishėm, sepse rregulloi ecjen e tij pėrpara Zotit, Perėndisė tė tij.

2CHRON 27:7 Pjesa tjetėr e bėmave tė Jothamit, tėrė luftėrat dhe ndėrmarrjet e tij janė shkruar nė librin e mbretėrve tė Izraelit dhe tė Judės.

2CHRON 27:8 Ai ishte njėzet e pesė vjeē kur filloi tė mbretėrojė, dhe mbretėroi gjashtėmbėdhjetė vjet nė Jeruzalem.

2CHRON 27:9 Pastaj Jothamin pushoi bashkė me etėrit e tij dhe e varrosėn nė qytetin e Davidit. Nė vend tė tij mbretėroi i biri, Ashazi.

 

Created with HTMLCompiler by BibleDatabase