Main Index: Albanian Bible

 

2 Chronicles 22

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36]

2CHRON 22:1 Banorėt e Jezrualemit shpallėn mbret birin e tij mė tė vogėl Ashaziahun, nė vend tė tij, sepse tėrė bijtė mė tė mėdhenj ishin vrarė nga banda qė kishte hyrė nė kamp bashkė me Arabėt. Kėshtu mbretėroi Ashaziahu, bir i Jehoramit, mbret i Judės.

2CHRON 22:2 Ashaziahu ishte dyzet e dy vjeē kur filloi tė mbretėrojė, dhe mbretėroi njė vit nė Jeruzalem. E ėma quhej Athaliah; ishte bij e Omrit.

2CHRON 22:3 Edhe ai ndoqi rrugėt e ndjekura nga shtėpia e Ashabit, sepse e ėma e kėshillonte tė vepronte nė mėnyrė tė paudhė.

2CHRON 22:4 Prandaj ai bėri atė qė ėshtė e keqe nė sytė e Zotit, ashtu si vepronin ata tė shtėpisė sė Ashabit, sepse mbas vdekjes sė atit tė tij kėta qenė, pėr shkatėrrimin e tij, kėshilltarėt e tij.

2CHRON 22:5 Duke ndjekur kėshillėn e tyre, ai shkoi me Jehoramin, birin e Ashabit, mbretit tė Izraelit tė luftojė kundėr Hazaelit, mbretit tė Sirisė, nė Ramoth tė Galaadit; dhe Sirėt e plagosėn Jehoramin.

2CHRON 22:6 Kėshtu ai u kthye nė Jezreel pėr tė mjekuar plagėt qė kishte marrė nė Ramah, duke luftuar kundėr Hazaelit, mbretit tė Sirisė. Ashaziahu, bir i Jehoramit, mbret i Judės, zbriti pėr tė parė Jehoramin, birin e Ashabit, nė Jezreel, sepse ky ishte i sėmurė.

2CHRON 22:7 Vizita qė i bėri Ashaziahu Jehoramit ishte vendosur nga Perėndia pėr shkatėrrimin e tij. Kur arriti nė tė vėrtetė, ai doli me Jehoramin kundėr Jehut, birit tė Nimshit, qė Zoti kishte vajosur pėr tė shfarosur shtėpinė e Ashabit.

2CHRON 22:8 Ndodhi qė, ndėrsa Jehu vendoste drejtėsi nė shtėpinė e Ashabit, u takua me krerėt e Judės dhe me bijtė e vėllezėrve tė Ashaziahut qė ishin nė shėrbim tė Ashaziahut dhe i vrau.

2CHRON 22:9 Urdhėroi gjithashtu ta kėrkojnė Ashaziahun dhe e kapėn (ai ishte fshehur nė Samari); e ēuan pastaj tek Jehu qė e vrau. Pastaj e varrosėn, sepse thonin: "Éshtė bir i Jozafatit, qė e kėrkonte Zotin me gjithė zemėr". Kėshtu nė shtėpinė e Ashaziahut nuk mbeti mė njeri nė gjendje tė mbretėrojė.

2CHRON 22:10 Kur Athaliah, nėna e Ashaziahut, pa qė i biri kishte vdekur, u ngrit dhe vrau tėrė pasardhėsit mbretėrorė tė shtėpisė sė Judės.

2CHRON 22:11 Por Jehoshabeath, bija e mbretit mori Joasin, birin e Ashaziahut, e mori tinėz midis bijve tė mbretit qė ishin vrarė dhe e vendosi bashkė me tajėn nė dhomėn e saj. Kėshtu Jehoshabeath, bija e mbretit Jehoram, bashkėshortja e priftit Jehojada (ishte motra e Ashaziahut), e fshehu nga Athialiahu qė nuk e vrau.

2CHRON 22:12 Kėshtu mbeti i fshehur me ta nė shtėpinė e Perėndisė gjashtė vjet, ndėrsa Athaliah mbretėronte mbi vendin.

 

Created with HTMLCompiler by BibleDatabase