Main Index: Albanian Bible

 

Hosea 3

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14]

HOS 3:1 Zoti mė tha akoma: "Shko dhe dashuro njė grua tė dashuruar nga njė dashnor dhe qė ėshtė shkelėse e kurorės, ashtu si Zoti i do bijtė e Izraelit, megjithėse ata u drejtohen perėndive tė tjera dhe pėlqejnė reēelin e rrushit".

HOS 3:2 Kėshtu unė e bleva pėr pesėmbėdhjetė sikla argjendi dhe pėr njė homer e gjysmė elbi,

HOS 3:3 dhe i thashė: "Ti do tė rrish shumė ditė me mua; nuk do tė kurvėrohesh dhe nuk do tė jesh e asnjeriut; po kėshtu do tė veproj unė me ty".

HOS 3:4 Sepse bijtė e Izraelit do tė rrinė shumė ditė pa mbret, pa kryetar, pa flijim dhe pa shtyllė tė shenjtė, pa efod dhe pa idhuj tė shtėpisė.

HOS 3:5 Pastaj bijtė e Izraelit do tė kthehen dhe do tė kėrkojnė Zotin, Perėndinė e tyre, dhe Davidin, mbretin e tyre, dhe do tė kthehen duke u dridhur tek Zoti dhe te mirėsia e tij nė mbarim tė ditėve.

 

Created with HTMLCompiler by BibleDatabase