Main Index: Albanian Bible

 

Esther 10

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]

ESTHER 10:1 Mbreti Asuero i vuri njė haraē vendit dhe ishujve tė detit.

ESTHER 10:2 Gjithė faktet e forcės dhe fuqisė sė tij dhe pėrshkrimi i kujdesshėm i Mardokeut, i cili u ngrit nga mbreti, a nuk janė vallė tė shkruara nė librin e Kronikave tė mbretėrve tė Medisė dhe tė Persisė?

ESTHER 10:3 Judeu Mardoke vinte i dyti nė fakt mbas mbretit Asuero, i madh midis Judejve dhe i dashur nga moria e vėllezėrve tė tij; ai kėrkonte tė mirėn e popullit tė tij dhe kishte fjalė paqeje pėr gjithė fisin e tij.

 

Created with HTMLCompiler by BibleDatabase