Main Index: Albanian Bible

 

Malachi 4

[1] [2] [3] [4]

MAL 4:1 "Sepse ja, dita po vjen, e zjarrtė si njė furrė; dhe tė gjithė ata qė veprojnė me pabesi do tė jenė si kallamishtet; dita qė po vjen do t`i djegė", thotė Zoti i ushtrive, "nė mėnyrė tė tillė qė tė mos u mbetet as rrėnja as dega.

MAL 4:2 Por pėr ju qė keni frikė nga emri im, do tė lindė dielli i drejtėsisė me shėrimin nė krahėt e tij, dhe ju do tė dilni dhe do tė hidheni si viēat qė dalin nga stalla.

MAL 4:3 Do t`i shkelni me kėmbė tė pabesėt, sepse do tė jenė hi nėn tabanin e kėmbėve tuaja gjatė ditės qė unė po pėrgatis", thotė Zoti i ushtrive.

MAL 4:4 "Mbani mend ligjin e Moisiut, shėrbėtorit tim, tė cilit nė Horeb i urdhėrova statutet dhe dekretet pėr mbarė Izraelin.

MAL 4:5 Ja, unė do t`ju dėrgoj Elian, profetin, para se tė vijė dita e madhe dhe e llahtarshme e Zotit.

MAL 4:6 Ai do tė bėjė qė zemra e etėrve t`u kthehet bijve dhe zemra e bijve etėrve, me qėllim qė vendi tė mos goditet nga njė shfarosje e plotė.?

 

Created with HTMLCompiler by BibleDatabase