Main Index: Albanian Bible

 

3 John 1

[1]

3JN 1:1 Sepse u gėzova shumė kur erdhėn disa vėllezėr dhe dėshmuan pėr besnikėrinė tėnde ndaj sė vėrtetės, se si ecėn ti nė tė vėrtetėn.

3JN 1:2 Nuk kam gėzim mė tė madh nga ky: tė dėgjoj se bijtė e mi ecin nė tė vėrtetėn.

3JN 1:3 Shumė i dashur, ti vepron me besnikėri nė tė gjitha ato qė bėn pėr vėllezėrit dhe tė huajt.

3JN 1:4 Ata dėshmuan pėr dashurinė tėnde pėrpara kishės; dhe ti tė bėsh mirė tė gujdesėsh pėr udhėtimin e tyre nė mėnyrė tė denjė pėr Perėndinė,

3JN 1:5 sepse ata dolėn pėr emrin e tij, pa marrė asgjė nga johebrenjtė.

3JN 1:6 Ne e kemi pėr detyrė, pra, t`i presim kėta njerėz, qė tė jemi bashkėpunėtorė nė ēėshtjen e sė vėrtetės.

3JN 1:7 I shkrova kishės, por Diotrefi, qė do tė jetė i pari ndėr ta, nuk na pret.

3JN 1:8 Prandaj, po tė vij, do t`i kujtoj atij veprat qė bėn, duke folur fjalė tė liga kundėr nesh; dhe duke mos u mjaftuar me kėto, ai vetė nuk i pret vėllezėrit dhe i ndalon ata qė duan t`i presin e i pėrjashton nga kisha.

3JN 1:9 Shumė i dashur, mos imito tė keqen, por tė mirėn. Ai qė bėn tė mirėn ėshtė nga Perėndia, por ai qė bėn tė keqen nuk e ka parė Perėndinė.

3JN 1:10 Pėr Demetrin tė gjithė dėshmojnė, madje edhe vetė e vėrteta; edhe ne dėshmojmė pėr tė, dhe ti e di se dėshmia jonė ėshtė e vėrtetė.

3JN 1:11 Kisha shumė pėr tė tė shkruar, por nuk dua tė tė shkruaj me bojė e penė;

3JN 1:12 por shpresoj tė tė shoh sė shpejti dhe do tė flasim gojarisht.

3JN 1:13 Paqja me ty. Tė pėrshėndesin miqtė. Pėrshėndeti miqtė njė pėr njė.

3JN 1:14 Juda, shėrbėtor i Jezu Krishtit dhe vėllai i Jakobit, tė thirrurve qė u shenjtėruan nė Perėndinė Atė dhe tė ruajtur nė Jezu Krisht:

3JN 1:15 []

 

Created with HTMLCompiler by BibleDatabase